Wystawa czasowa - Historia Biblii

Utworzono: wtorek, 30 styczeń 2024 Drukuj E-mail

Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu zaprasza na wystawę czasową Historia Biblii, która odbędzie się w dniach 30.01.2024 r. – 09.02.2024 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Ekspozycja obejmuje ponad 3000 lat historii Pisma Świętego w jednym pomieszczeniu. Ponadto repliki najstarszych manuskryptów i kamiennych tablic, skrawki papirusów, zrolowane skóry, zapisane zwoje oraz pierwsze drukowane egzemplarze.

Ta kolekcja historyczna skierowana jest szczególnie do osób zainteresowanych tematyką związaną z Biblią, ale również historią pisma oraz tekstów pisanych i drukowanych.

Zachęcamy do odwiedzania wystawy osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane. Obejrzenie ekspozycji wraz z wykładem prowadzącego zajmie około 1 godziny zegarowej.

W celu umówienia się na zwiedzanie wystawy prosimy o kontakt pod numerami telefonów:

Wypożyczalnia dla dorosłych 75 61 21 387 oraz Oddział dla dzieci 75 61 21 389.