O NAS

Utworzono: sobota, 29 czerwiec 2019

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku.

W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Mieściła się tam Wypożyczalnia, Czytelnia, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Dział Fonograficzny wraz z Książką Mówioną i Galeria "Format".

Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej.

Zbiory - ogółem - kształtują się na poziomie 150 tysięcy woluminów, a liczba czytelników oscyluje w granicach 8 tysięcy.

W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę.

Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5. Warunki biblioteki i wachlarz usług bardzo się podniósł. Piękne wnętrza, nowoczesne wyposażenie, strefa multimedialna zachęcają do odwiedzenia

 

Projekt pn. „Centrum Wiedzy - adaptacja pomieszczeń byłego domu handlowego na cele publiczne w Bolesławcu” objął remont i adaptację zdegradowanego budynku byłego domu handlowego zlokalizowanego przy ul. Głowackiego 5, w celu nadania mu nowych funkcji społecznych: kulturalnej, edukacyjnej i informacyjnej. Projekt ma się przyczynić także do aktywizacji i integracji mieszkańców, przeciwdziałając zjawisku wykluczania społecznego i cyfrowego.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Wartość ogółem zadania – 14 872 718,72 PLN w tym dofinansowanie w ramach RPO WD 2014-2020  - 6 518 852,31 PLN.

W wyniku realizacji projektu na parterze budynku powstało wielofunkcyjne, multimedialne „Centrum Wiedzy”, które wyposażone zostało w interaktywne instalacje dla dzieci i młodzieży typu „nauka przez zabawę” oraz dla dorosłych /stoły i ekrany interaktywne, podłoga interaktywna z projektorem, prezentacje multimedialne/

 

 

Odsłony: 14376

katalog primo na stron

 

Aktualnie

Odwiedza nas 276 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły