Jak rozkochać dzieci w książkach?

Utworzono: środa, 08 listopad 2023 Drukuj E-mail
Jak rozkochać dzieci w książkach? Jak utrzymać uwagę malucha na książce? Jak sprawić, by wspólne czytanie przynosiło jak najwięcej korzyści dla jego rozwoju? I jak samemu zaangażować się w ten codzienny, rodzinny rytuał? To wyzwania, z jakimi mierzy się wielu rodziców, opiekunów, dziadków czy nauczycieli.
 
Zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Swędrowską – autorką metody czytania wrażeniowego, czyli odkrywania tekstu literackiego w kilku wymiarach. Przyjaciółką dzieci i książek, pedagożką, wieloletnią nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, trenerką nauczycieli, bibliotekarzy, studentów i rodziców, a przede wszystkim osobą, która sama na co dzień mierzy się z tym tematem jako mama dwóch córek i dwóch synów.
W swoich książkach łączy zabawę w czytanie z nauką czytania, czyli stara się tak konstruować dzieło literackie, by i dzieciom i dorosłym miło spędzało się czas przy czytaniu, które może być pełne tajemnic i niespodzianek, a nie nudne i żmudne. Jej książki z serii "Moja mama, mój tata" doczekały się wydania w Korei Południowej, we Francji, w Hiszpanii i na Tajwanie. Książka znalazła się również dwa razy na liście 100 najpiękniejszych książek obrazowych na świecie. Natomiast "Moja babcia, mój dziadek" była nominowana w konkursie "Przecinek i kropka" w 2021 roku.
 
Małgorzata Swędrowska upowszechnia dobre, wartościowe książki od 16 lat. Otrzymała trzy razy nominację Polskiej Sekcji IBBY (2017, 2021 i 2022) za szczególne działania promujące czytelnictwo wśród dzieci i dorosłych, a w 2022 roku nagrodę Polskiej Sekcji IBBY za konsekwentne, wielowymiarowe upowszechnianie literatury dla dzieci oraz nagrodę im. Janusza Korczaka za przyjmowanie perspektywy dziecka i empatyczne postrzeganie dziecięcego świata.
 
Na spotkaniu będzie można zakupić książki autorki w cenie 25-35 zł.
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: 75 61 21 389.
 
Spotkanie autorskie zostało dofinansowane w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki 2023.

 

Czytanie wraeniowe

 

Odsłony: 206

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły