Jakub Małecki w bibliotece

Utworzono: piątek, 28 lipiec 2023 Drukuj E-mail

 

Cóż to było za spotkanie!
Jeszcze jesteśmy pod wrażeniem naszego piątkowego gościa i wspominamy czas spędzony na rozmowie o pisaniu, książkach, życiu... I słodkościach!
W piątek, 14 lipca, odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim - prozaikiem, tłumaczem języka angielskiego, z wykształcenia ekonomistą. Laureatem wielu nagród, stypendiów, nominacji. Autorem książek takich jak m.in.: "Dygot", "Ślady", "Horyzont" czy "Sąsiednie kolory". Związanym z Wydawnictwem SQN. Skromnym, wrażliwym, zabawnym i życzliwym człowiekiem.

 Rozmawialiśmy o dzieciństwie, początkach kariery, tłumaczeniu, pracy w banku, pisaniu i sukcesie wydanych powieści. O czasie wolnym, czytaniu książek (czyli "kolekcjonowaniu światów"), które tak samo dla nas, jak i dla Kuby, są czymś ważnym i niezbędnym w życiu. O sukcesie ekranizacji "Święta ognia" w reżyserii Kingi Dębskiej, która została zakwalifikowana do Konkursu Głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Gratulujemy!

Kubo - bardzo dziękujemy za wizytę w naszej bibliotece, za ciekawą rozmowę oraz spotkanie z czytelnikami. Mamy nadzieję, że jeszcze się zobaczymy w Bolesławcu!

 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Sieć bezpieczeństwa dla Ukrainy” Nr 2022-2-CZ01-KA210-YOU-000091139, w ramach programu Erasmus+.

 

 

Odsłony: 390

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły