"Mein Gott, jak pięknie" było na spotkaniu z Filipem Springerem!

Utworzono: piątek, 16 czerwiec 2023 Drukuj E-mail

W środę, 14 czerwca 2023 r. odbyło się w naszej bibliotece spotkanie ze znakomitym pisarzem, reportażystą, fotografem Filipem Springerem.

Autor promował swoją najnowszą książkę „Mein Gott, jak pięknie” – opowieść o poniemieckim pejzażu, o tych, którzy go przekształcali i o odczuwanych dziś skutkach tej zmiany. Mieliśmy okazję dowiedzieć się też dlaczego Festiwal Reportażu Miedzianka odbywa się w formule „po drodze”, czym jest Szkoła Ekopoetyki i jak ważny jest język, którego trzeba używać żeby uruchomić wyobraźnię.

Zgromadzona w Centrum Wiedzy publiczność, nie tylko w skupieniu wysłuchała przemyśleń pisarza dotyczących katastrofy klimatycznej, antropocenu, rzeczywistości, w której żyjemy i nadchodzącej przyszłości, ale też mogła zadać pytania o nurtujące ją problemy oraz uzyskać autografy w zakupionych egzemplarzach promowanej książki.

Na koniec Pan Filip został zapytany o wątek bolesławieckiej piramidy obecny w jego książce pod tytułem "Wanna z kolumnadą".
Po odpowiedź odsyłamy do nagrania portalu Bolec.Info: https://www.youtube.com/watch?v=eBnMjdOgjMs

Dziękujemy bardzo i zapraszamy na kolejne spotkania do Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Spotkanie z Filipem Springerem odbyło się dzięki udziałowi w Projekcie „Sieć bezpieczeństwa dla Ukrainy” Nr 2022-2-CZ01-KA210-YOU-000091139, w ramach programu Erasmus+.

Portrety naszego gościa to zdjęcia autorstwa Bernarda Łętowskiego.