Polska - Francja

Utworzono: wtorek, 14 listopad 2023 Drukuj E-mail

 Spotkanie Francuskich klimatów - Polacy, którzy kochają Francję odbyło się 10 listopada 2023 roku.

Przed polskim i francuskim świętem narodowym przypadającym 11 listopada – Narodowym Świętem Niepodległości w Polsce i Armistice de 1918 we Francji, spotkaliśmy się, żeby poruszyć temat polsko – francuski, czyli przyjrzeć się bliżej znanym Polakom, którzy deklarują szczególnie ciepłe uczucia w stosunku do Francji, niektórzy z nich mówią doskonale po francusku.

Skąd to zainteresowanie Francją, jak nauczyli się języka, co lubią we Francji i co polecają: Andrzej Seweryn, Andrzej Chyra, Agnieszka Holland, Reni Jusis, Paulina Młynarska, Justyna Bacz, Katarzyna Dąbrowska, Marek Bieńczyk, Michał Bajor i inni.

Rozmawialiśmy również o aktywnych w sieci nauczycielach języka francuskiego, którzy są bardzo zaangażowani w swoją pracę: ich adresy w Internecie, darmowe materiały, z których można korzystać. Przy temacie nauczania języka francuskiego, poznaliśmy francuskie słowo glottophobie, które odnosi się do dyskryminacji językowej związanej z akcentem, we Francji piętnowanie kogoś z powodu jego akcentu jest już karalne!

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 146

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły