Pachnące Francuskie klimaty

Utworzono: środa, 25 maj 2022 Drukuj E-mail

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie W królestwie zapachów - 03 czerwca 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Au royaume des parfums -  le vendredi 3 juin 2022 à 17 heures

To będzie pachnące spotkanie! Udamy się na południe Francji do Grasse, światowej stolicy perfum. Jak powstawały pierwsze zapachy, jak Grasse stało się światową stolicą przemysłu perfumeryjnego, dlaczego Coco Chanel nazwała swoje perfumy Chanel nr 5, co Grasse oferuje turystom, o tym wszystkim porozmawiamy w ramach naszego popołudnia à la française.

Nie zabraknie kilku słów o francuskich firmach kosmetycznych, wskazówek jak wybrać perfumy czyli postawić kropkę nad i, a także tego co potrzebne nam zawsze: muzyki i dzielenia się doświadczeniami i opiniami.

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania dla miłośników kultury francuskiej, postaramy się, żebyście miło z nami spędzili czas.

Czekamy na Was! On espère vous voir !