Turniej gry Karak

Utworzono: środa, 17 listopad 2021 Drukuj E-mail

Zapraszamy serdecznie na turniej gry Karak, który odbędzie się 20 listopada 2021 o godzinie 9:00 w Kafejce Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Wiedzy w Bolesławcu (ul. B. Głowackiego 5 - na parterze).

Turniej organizowany jest przy współpracy z Wydawnictwem Albi, Klubem Gier Planszowych Orbita Gier i Regionalnym Centrum Terapii i Rozwoju. Partnerami wydarzenia są Gmina Miejska Bolesławiec oraz Bolesławiecka Bazylika Maryjna.

W trakcie trwania turnieju dostępne będą inne gry planszowe z biblioteczki świetlicy parafialnej oraz Klubu Gier Planszowych Orbita Gier.

Ważne informacje:

* udział w turnieju jest bezpłatny, mogą w nim wziąć udział osoby do 16 roku życia

* aby zgłosić się do udziału w turnieju wystarczy wysłać wiadomość e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

* aby wziąć udział w turnieju niezbędne będzie wypełnienie zgody, która będzie przesłana informacją zwrotną na adres e-mail lub będzie dostępna na miejscu w dniu turnieju

* godz. 9:00-10:00 nauka gry, oraz tłumaczenie zasad turnieju

* godz. 10:15 start turnieju

O grze:

„Labirynt pełen skarbów... i potworów! Sześciu dzielnych bohaterów wkracza do tej plątaniny korytarzy, by zdobyć skrytą tam fortunę, a każdy z nich ma innego asa w rękawie. Jednak skrzynie ze skarbami są zamknięte na klucz, a wszędzie jest pełno potworów. Komu więc uda się przechytrzyć rywali, pokonać potwory i zdobyć legendarny smoczy klejnot?"

W grze Karak każdy gracz prowadzi przez labirynt, znajdujący się w podziemiach tytułowego zamku, jednego z sześciu śmiałków. Kafelek po kafelku, gracze odkrywają labirynt, spotykają w nim potwory, z którymi muszą walczyć, zdobywają wyposażenie i zaklęcia, które mogą wykorzystać do tego, aby stać się silniejszymi, a przede wszystkim zbierają skarby, których znalezienie zapewni im bogactwo. Zwycięzcą, a zarazem prawdziwym czempionem Karaku, zostaje gracz posiadający najwięcej skarbów.