Wieczny tułacz - monodram Stanisława Górki

Utworzono: wtorek, 13 luty 2024 Drukuj E-mail

„Kiedy znów zakwitną białe bzy”… Słowa tego szlagieru rozbrzmiały dziś w bolesławieckim Kinie Forum za sprawą Stanisława Górki, który brawurowo wykonał monodram „Wieczny tułacz” w oparciu o teksty Mariana Hemara. Artysta porwał nas nie tylko w czas miłości i świat alei parkowych pachnących bzami, ale także przedstawił refleksje o przedwojennym Lwowie, Drugiej Wojnie Światowej oraz losach Polski i Polakach na emigracji po zakończeniu wojny. Spektakl jednocześnie bawił, jak i uczył historii, przywołując nostalgiczne uczucia. Wraz z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich o/Bolesławiec oraz Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury - Międzynarodowym Centrum Ceramiki mamy nadzieję, że czas poświęcony na wspólną lekcję polskiej kultury i historii uważacie za świetnie wykorzystany. Dziękujemy, że byliście z nami i z Towarzystwem Teatralnym Pod Górkę.