Zapraszamy na 1. urodziny SOWA!

Utworzono: środa, 07 czerwiec 2023 Drukuj E-mail

Rok temu SOWA wylądowała w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu. Dokładnie 13 czerwca obchodzić będzie swoje 1 urodziny, na które już teraz serdecznie Was zapraszamy. Przez cały dzień ( w godzinach pracy Biblioteki – Centrum Wiedzy) od godz. 10.00 będziecie mogli eksperymentować, doświadczać i świetnie się bawić. W programie otwarcia m.in. wykład Jana Korczyńskiego pt. „Ewolucja gwiazdy” (o godz. 10.00), pokazy naukowe uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu (o godz. 11.00), konkurencje z nagrodami (przez cały urodzinowy dzień), eksperymentowanie w Majsterni i na Wystawie w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, nauka kodowania poprzez zabawę z Photonami, rozwiązywanie łamigłówek, budowanie maszyn i niezwykłych konstrukcji z klocków Linden, wyścigi samolotów z papieru i wiele innych. Bądźcie z Nami! Warto!

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.

plakat1 sowa urodziny www