Zamieszkaj w ogrodzie - zaproszenie na kurs

Utworzono: piątek, 09 luty 2024 Drukuj E-mail

Jeśli kochasz swój ogród;

lub dopiero planujesz stworzenie ogrodu przy domu;

a może nie masz pomysłu jak wprowadzić zmiany w swojej zielonej przestrzeni;

i – w ogóle – jeżeli  uwielbiasz spędzanie czasu w pięknym, naturalnym otoczeniu -

przyjdź do biblioteki!

Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Wiedzy zaprasza do udziału w cyklu spotkań pod nazwą „Zamieszkaj w ogrodzie”.

Raz w tygodniu spotykać się będziemy z architektami krajobrazu, praktykami z doświadczeniem w tworzeniu i utrzymaniu przestrzeni zielonych.

Każdy uczestnik zdobędzie solidną dawkę wiedzy, możliwość uzyskania praktycznych porad, a także materiały zawierające treści omawiane podczas spotkań oraz  „ogrodnicze” upominki.

Inauguracją cyklu będzie spotkanie z wyjątkową osobowością!

22 lutego 2024, o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy (ul. B. Głowackiego 5) porozmawiamy z panią profesor Aliną Drapellą – Hermansdorfer, architekt, prof. nadzw.  na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Pani profesor jest współautorką m.in. projektu Parku Tysiąclecia, koncepcji ogrodu Chińskiego oraz parku Mamuta we Wrocławiu. Współtworzyła kierunek architektura krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, była pierwszym redaktorem naczelnym czasopisma „Architektura Krajobrazu”, jest członkinią Rady ds. Ekologii i Zieleni przy Prezydencie Wrocławia.

Spotkanie z panią profesor ma charakter otwarty, na zajęcia edukacyjne w kolejnych tygodniach obowiązują zapisy pod nr telefonu : 75 612 13 80 lub 75 612 13 88

Terminarz spotkań załączamy w pliku do pobrania

DO ZOBACZENIA W BIBLIOTECE!

ogrody na str

Attachments: