Edukacja antysmogowa

Utworzono: wtorek, 08 luty 2022 Drukuj E-mail

Zakończył się cykl działań Miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej poświęconych problematyce smogu.

Każdego roku sezon grzewczy od nowa uświadamia mieszkańcom niemal całej Polski, jak aktualny ciągle jest problem smogu. Edukacja w tym zakresie jest nieustannie potrzebna.

W grudniu uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w konkursie „Antysmogowy plakat”, o którego wynikach już informowaliśmy. Styczeń poświęcony był zajęciom warsztatowym dla uczniów klas I – III. Uczestniczyło w nich ( na ile pozwoliły pandemiczne ograniczenia i kwarantanny klas) 6 klas z bolesławieckich szkół podstawowych, czyli ponad 120 uczniów i nauczycieli. Jakości powietrza poświęcono również dwa warsztaty zajęć feryjnych w Centrum Wiedzy.

Uczestnicy wszystkich zajęć dowiedzieli się czym jest smog, jak powstaje, jak sobie z nim radzić.

Kolejnym elementem antysmogowych działań jest wystawa zewnętrzna przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy. Prezentuje ona najlepsze prace dwóch konkursów plastycznych „Ze smogiem wygramy gdy o czyste powietrze sami zadbamy” przeprowadzonego przez Straż Miejską w Bolesławcu oraz „Antysmogowy plakat” zorganizowanego przez MCEE.

Dziękujemy Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej za pomoc przy montażu wystawy.

Zapraszamy do odwiedzin.