A jeśli jesteśmy złoczyńcami…

Utworzono: środa, 29 listopad 2023 Drukuj E-mail

Długie jesienne wieczory idealnie pasują do książek mrocznych, pełnych tajemnic. Dlatego listopadową lekturą w Stowarzyszeniu (Nie)Poważnych Literatów była powieść M. L. Rio „A jeśli jesteśmy złoczyńcami”.

Historia utrzymana jest w popularnym ostatnio stylu dark academia – estetyce skupiającej się na szkolnictwie wyższym, sztuce, literaturze, w której nie brak pesymizmu i ciemności. „A jeśli jesteśmy złoczyńcami” opowiada o siódemce studentów aktorstwa, połączonych więzami przyjaźni, ale też rywalizacją. Granica między sztuką a prawdziwym życiem niebezpiecznie się zaciera, napięcie rośnie, aż dochodzi do tragedii. Obserwujemy, jak popełnione czyny wpływają na bohaterów, którzy coraz bardziej pogrążają się w szaleństwie. Co tak naprawdę wydarzyło się w Dellecher Classical Conservatory?

Książka wszystkim klubowiczkom przypadła do gustu, wywołując wiele emocji. Analizowałyśmy zawiłe relacje między poszczególnymi postaciami, ich zachowania i tajemnice. Spodobał nam się zabieg wplatania w powieść szekspirowskich tragedii, które idealnie odzwierciedlały fabułę i przemawiały przez bohaterów. Sprawiło to, że spojrzałyśmy na znane nam ze szkoły dramaty w zupełnie inny sposób. Duże wrażenie zrobiło też na nas otwarte zakończenie, które skłoniło do dyskusji i zastanowienia, jak według nas mogą potoczyć się dalsze losy aktorów.

Po takiej lekturze aż chciałoby się wybrać do teatru ;) A mroczny, duszny klimat powieści z pewnością zostanie z nami na dłużej.

Następne spotkanie odbędzie się 22 grudnia o godz. 16.00. Porozmawiamy o naszych ulubionych zimowych i świątecznych powieściach.

Do zobaczenia!

gwne  IMG 20231124 WA0003  IMG 20231124 WA0002

Odsłony: 264

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 282 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły