Anita Nair: Przedział dla pań - Galeria „Format”
Lubimy podróże, lubimy słuchać opowieści innych. W taką podróż udajemy się z Akhilandeswari – bohaterką książki Anity Nair „Przedział dla pań” – i jej współtowarzyszkami.
Dźanaki, Sheela, Margaret, Prabha Dewi, Marikkolundu opowiadają historie swojego życia, mówią o swoich relacjach z mężczyznami, o życiu małżeńskim i niespełnionych nadziejach. W ich życiorysach Akhila próbuje odnaleźć podpowiedzi i wskazówki dla siebie, by móc swoje uporządkowane i monotonne życie, ograniczone kulturowymi nakazami, zmienić na lepsze i szczęśliwsze. Ta wyjątkowa podróż staje się wyprawą w głąb siebie, odkrywaniem własnych pragnień i potrzeb.
Powieść stwarza okazję, aby spojrzeć w duszę kobiety Wschodu, ale nie tylko. Kultura miejsca akcji ma znaczenie, nie decyduje jednak o wszystkim. Problemy bohaterek niosą bowiem w sobie uniwersalną prawdę, niezależną od miejsca: o prawie do szczęśliwego bycia sobą, z własnymi pragnieniami i lękami.
Odsłony: 8455