„Biblioteka przed wielką przeprowadzką” – Spacer studyjny

Utworzono: poniedziałek, 18 lipiec 2016

Wydarzenie zostało zorganizowane jako konsultacje społeczne
w ramach „Gminnego Programu Rewitalizacji"

Nareszcie mieszkańcy Bolesławca mieli okazję zapoznać się z planami Nowej Biblioteki z lokalizacją w dawnym domu handlowym „Mieszko". Prezentację wizji architektonicznej biblioteki i centrum wiedzy przedstawił Prezydent Miasta – Piotr Roman.Dużą niespodzianką dla wszystkich był występ jednego z mieszkańców – Pana Andrzeja, który odczytał swój wiersz na cześć naszej biblioteki!

Prezentacji nowej siedziby biblioteki towarzyszyły różne atrakcje. Najpierw wystąpiły Seniorki z Internetowego Klubu Przyjaciół Biblioteki wraz z Prezydentem Miasta – Kornelem Filipowiczem w inscenizacji popularnych wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Wszyscy bawili się świetnie.

Potem dzieci rozwiązywały zagadki, których bohaterami były postacie z bajek. Każdy z młodych uczestników losował z kapelusza kartkę z zagadką. Podpowiedzią były piękne ilustracje z książek. Kolejną atrakcją był konkurs plastyczny pt. „Projektujemy maskotkę biblioteki". Mali artyści, jak zwykle, wykazali się wielką wyobraźnią. Dzieci biorące udział w konkursach otrzymały nagrody ufundowane przez Urząd Miasta.
Dorośli chętnie rozmawiali z Prezydentem o projekcie biblioteki i wyrażali swoje opinie.
Mamy nadzieję, że również Państwu spodoba się projekt nowej biblioteki!

 

 

Odsłony: 2182