Ignacy i Mela na tropie złodzieja, czyli spotkanie z Zofią Staniszewską

Utworzono: środa, 25 październik 2023 Drukuj E-mail

W poniedziałek gościliśmy w naszej bibliotece panią Zofię Staniszewskąautorkę książek i sztuk teatralnych dla dzieci i dorosłych. Pracowała jako nauczycielka i grafik komputerowy, współpracuje z pismem „Świerszczyk”. Obecnie jest bibliotekarką w Mosińskiej Bibliotece Publicznej, gdzie prowadzi Dyskusyjny Klub Książki. Występuje w Mosińskim Teatrze BEZ KURTYNY. Jej hobby to astronomia. Często obserwuje gwiazdy z własnego teleskopu. Lubi też podróże oraz wędrówki górskie, wzięła udział w dwóch półmaratonach. Maluje obrazy, na ścianach salonu, obok starych fotografii rodzinnych, wiszą namalowane przez nią farbami olejnymi kopie prac Chagall’a.

Nakładem Wydawnictwa Debit ukazuje się jej popularna seria o małych detektywach „Ignacy i Mela na tropie złodzieja” z alternatywnym zakończeniem. Dużym zainteresowaniem cieszy się również książka Dzieci w sieci, czyli dobre maniery w Internecie (Debit), wyróżniona w konkursie „Świat przyjazny dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Pani Zofia do naszej biblioteki przyjechała z szerokim uśmiechem, niezwykle przyjaznym usposobieniem i zagadką stacji kosmicznej! Autorce towarzyszył mąż Michał, który dzielnie wspierał ją na spotkaniu z dziećmi, czytając fragmenty opowiadania oraz udzielał odpowiedzi na trudne pytania dzieci dotyczące kosmosu :-) Gratulujemy Państwu tak ogromnej wiedzy!

W książce "Zagadka stacji kosmicznej" Ignacy i Mela zostali wybrani spośród tysiąca ochotników i dołączają do załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dzieci obecne na spotkaniu również z wielkim entuzjazmem dołączyły do załogi i naszym młodym detektywom udało się zdać egzamin na astronautę/astronautkę! Dzieci poznały trudy i uciechy życia w stanie nieważkości, dowiedziały się, skąd astronauci czerpią wodę, czy bakteria może przetrwać w kosmosie, ile razy pasażerowie ISS oglądają wschód i zachód słońca oraz poznały trudne słowo "kambuz"! Uczniowie dostali od autorki śliczne zakładki do książek oraz mieli możliwość zakupienia książek o przygodach Ignacego i Meli, w których pani Zofia zrobiła wpisy.

To był dzień pełen wrażeń i ogromnej wiedzy o kosmosie! Dziękujemy za interesujące spotkanie!

Spotkanie autorskie zostało dofinasowane w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki 2023.