Zamieszkaj w ogrodzie - inauguracja kursu

Utworzono: piątek, 23 luty 2024 Drukuj E-mail

Czy można zamieszkać w ogrodzie?

Swoim bogatym doświadczeniem w zakresie planowania i tworzenia terenów zielonych podzieliła się z nami pani profesor Alina Drapella -  Hermansdorfer, kierująca przez wiele lat Zakładem Kształtowania Środowiska na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, specjalizująca się w zagadnieniach zrównoważonego rozwoju, w kontekście ekologii i architektury krajobrazu.

Licznie przybyli goście wysłuchali angażującego słuchaczy wykładu zbudowanego wokół kilku  zagadnień, np.: Co jest najważniejszym elementem ogrodu?, Co to jest biofilia? Jak uczynić swój ogród zdrowym i przyjaznym? Czy miasto może być ogrodem?

Odpowiedzi udzielone przez panią profesor stały się zapewne inspiracją dla przybyłych twórców własnych zielonych przestrzeni.

Spotkanie było inauguracją kursu dla mieszkańców, który odbywać się będzie w kolejne czwartki w MBP-CW.

Kurs sfinansowany został z budżetu Gminy Miejskiej Bolesławiec.