Lesław Kasprzycki: „Zauroczenie…” - wystawa rysunku i ekslibrisu - Galeria „Format”

Utworzono: wtorek, 19 czerwiec 2012

Już po raz drugi prezentowaliśmy w naszej Galerii twórczość Lesława Kasprzyckiego.

Była to ekspozycja nowych prac, które powstały w przeciągu ostatnich dziesięciu lat. Niespodziankę dla wielu zwiedzających stanowił z pewnością zbiór ekslibrisów.

Artysta o sobie :

Urodziłem się na Kresach Wschodnich, wychowywałem w Wielkopolsce, a na stałe osiadłem wraz z rodziną od 1971 roku w Bolesławcu.

Z wykształcenia jestem pedagogiem, z zamiłowania rysownikiem. Swoje prace komponuję  z kropek i barwnych plam. Zauroczony jestem pięknem przyrody, często sięgam po motywy roślinne i bajkowe. Urzeka mnie niepowtarzalny nastrój i urok podpatrzony ze świata komórek, kwiatów i zaczarowanych ogrodów. Bardzo często posługuję się piórkiem lub pisakiem stosując tusz czarny i brązowy. Nie stronię też od kolorowych kredek pastelowych oraz cienkopisów.

Od wielu lat projektuję i wykonuję ekslibrisy. One dają mi podwójną radość: tworzenia i obdarowywania nimi znajomych i przyjaciół. Miałem też okazję pokazania ich na zbiorowych wystawach ekslibrisu z kolekcji znanego konesera i zbieracza Józefa Tadeusza Czosnyki.

Wystawy :

1974 – Twórczość plastyczna Reginy i Lesława Kasprzyckich w Salonie Wystawowym BOK,

1999 – Międzynarodowe Biennale Twórczości Artystycznej Nauczycieli – wystawa zbiorowa „Tarnobrzeg 99”,

2000 – X Jubileuszowa wystawa malarstwa „Jesienne Barwy” – wystawa zbiorowa w salonie II LO w Bolesławcu,

2003 – „W świecie barw i kresek” – Galeria „Format” MBP w Bolesławcu,

2008 – Środowiskowy Przegląd Twórczości Seniorów – wystawa zbiorowa w Galerii BOK,

2011 – Indywidualna Wystawa Rysunku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Osiecznicy.

Na wernisażu: