Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Zarebska

Pełne radości spotkanie z Magdaleną Zarębską na długo zostanie w pamięci naszych młodych czytelników. Pisarka na podstawie swojej książki pt. „Nadchodzi Słoniątko" poprowadziła warsztaty, w trakcie których dzieci poznawały zmysły smaku, węchu, dotyku i słuchu. Były ciekawe zabawy i zgadywanki.

Więcej…

 

czechowicz

Józef Czechowicz urodził się na początku dwudziestego wieku, w 1903 r. w Lublinie, w ubogiej rodzinie. Jego matka starała się dać dzieciom wykształcenie i tak najmłodszy Józef ukończył najpierw powszechną szkołę podstawową, a następnie Seminarium Nauczycielskie, z czasem uzupełnił wykształcenie i pracował głównie jako nauczyciel, ale także redagował i współredagował wiele czasopism szczególnie literackich oraz skierowanych do dzieci i młodzieży.

Więcej…

 

NFCieslak

Tytuł debiutanckiej książki Natalii Fiedorczuk-Cieślak: Jak pokochać centra handlowe jest mylący, bo nie o centrach handlowych pisze autorka ale o macierzyństwie i depresji poporodowej. Narodziny dziecka są bezsprzecznie czymś wyjątkowym i radosnym, ale mało wiemy i mówimy głośno o kryzysie, zmianach nastroju, niepewności i bezradności młodej kobiety. Nie wszystkie są perfekcjonistkami i supermamami. Są też takie, które po porodzie zwyczajnie się „rozsypują".

Więcej…

 

Pianista

W czasie marcowego spotkania klubu zapoznaliśmy się z filmem Pianista Romana Polańskiego. To ekranizacja wspomnień znakomitego polskiego pianisty Władysława Szpilmana, któremu jako jedynemu z całej rodziny udało się uniknąć deportacji z warszawskiego getta do obozu zagłady. Przez wiele miesięcy ukrywał się w bombardowanej stolicy.

Więcej…

 

plakat

Czocha należy do najpiękniejszych zamków w Polsce. To turystyczna wizytówka i perełka regionu. Miłośnicy historii uważają zamek za jeden z najbardziej tajemniczych, rokrocznie odkrywane są nowe tajemnice i ciekawostki. Spotkanie z Piotrem Kucznirem autorem książki „Tajemnice zamku Czocha", regionalistą, publicystą, zakochanym w Dolnym Śląsku i Łużycach, członkiem kilku stowarzyszeń historycznych stało się okazją do poszerzenia wiedzy. Wzbudziło zainteresowanie zarówno starszych, jak i młodzieży.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC

Legimi