MAREK KRAJEWSKI – SPOTKANIE AUTORSKIE – GALERIA „FORMAT”

Utworzono: czwartek, 20 październik 2016

Marek Krajewski - pisarz, filolog klasyczny. Przez wiele lat prowadził na Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia, z których zrezygnował w 2007 roku, aby poświęcić się wyłącznie pisaniu książek.

Autor w dużym stopniu przyczynił się do odrodzenia na początku XXI wieku polskiej prozy kryminalnej, w szczególności kryminałów z podgatunku retro i noir. Do cyklu o Eberhardzie Mocku z Wrocławia dołączył lwowski policjant Edward Popielski. Powieści te są wciąż wznawiane i przetłumaczone już na 20 języków, w tym: angielski, niemiecki, niderlandzki, francuski, włoski, hebrajski, macedoński i grecki. Wspólnie z Mariuszem Czubajem napisał i wydał w 2008 i 2009 roku współczesne kryminały o nadkomisarzu Jarosławie Paterze z Gdańska.

W 2015 roku mistrz kryminału przełamał ramy literackiej fikcji i ze znanym patologiem, Jerzym Kaweckim wydał książkę „Umarli maja głos", zawierającą opisy wstrząsających zbrodni od czasów Katynia, przez PRL aż do lat współczesnych. Książka była nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu.

14 września 2016 roku miała premierę najnowsza powieść „Mock". Od pierwszego wydania bestsellerowej – „Śmierci w Breslau" , w 1999 roku, to już szesnasta książka w dorobku Marka Krajewskiego!

 

 

Dla miłośników twórczości Marka Krajewskiego była to wielka uczta.
Erudycja, talent, pracowitość, zdyscyplinowanie, poczucie humoru, olbrzymi dystans do siebie. Czy można układać swój czas, swoje życie uwzględniając "złotą liczbę" Pitagorasa ... Tak, tzw. "złote proporcjonowanie" jest osiągalne pod warunkiem posiadania wcześniej wymienionych cech.
Dziękujemy Panie Marku - jest Pan wyjątkowym Pisarzem i niezwykle interesującym Człowiekiem.
Polecamy relację Telewizji Bolesławiec https://www.youtube.com/watch?v=F52RgGDP1Nk

Odsłony: 1665