Eliza Piotrowska – spotkanie autorskie - Galeria „Format”

Utworzono: sobota, 17 październik 2015

Eliza Piotrowska jest pisarką i ilustratorką książek dla dzieci, tłumaczem języka włoskiego, krytykiem sztuki.

Ukończyła wydział historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Università La Sapienza w Rzymie. Była członkinią KLAN-u (Klubu Ludzi Artystycznie Niewyżytych), organizacji powołanej przez Danutę Wawiłow. Pracowała w Muzeum Narodowym w Poznaniu, gdzie współtworzyła Muzealną Akademię Dziecięcą. Mieszkała w Rzymie, obecnie mieszka w Brazylii.

Jest autorką ponad 50 książek, laureatką wielu ogólnopolskich konkursów literackich.

Przemiłego gościa Panią Elizę Piotrowską powitaliśmy w bibliotece razem z Ciocią Jadzią, naszą ulubioną bohaterką z książek pisarki. Usłyszeliśmy najzabawniejsze fragmenty z czterech części przygód niezwykłej Cioci i jej bratanicy. Pani Eliza zdradziła nam też, że już niedługo ukaże się kolejna część cyklu. Tym razem będziemy mogli przenieść się wraz bohaterami do dalekiej Brazylii, kraju w którym autorka obecnie mieszka.
Książki pisarki czyta się z uśmiechem i zapartym tchem. Nie tylko nas bawią, ale pokazują piękne i ważne wartości takie jak tolerancja, patriotyzm, poszanowanie uczuć, kultury i tradycji innych narodów.
Opowiadając o książce „My – ludzie", mówiła nam, że jesteśmy różni ale jednocześnie wiele nas łączy. Każdy ma prawo do szacunku i swoich przekonań . Właśnie dzięki tej różnorodności świat jest kolorowy i ciekawy.
Na zakończenie tego niezwykle sympatycznego spotkania pisarka odpowiadała na pytania, otrzymaliśmy też w książkach pamiątkowe autografy z imienną dedykacją i zabawnymi rysunkami.


 

Odsłony: 1954