Sfera fantastyki - klub miłośników literatury i gier RPG z gatunku fantasy i science fiction

Utworzono: piątek, 03 lipiec 2015

UWAGA!

Otwieramy w naszej bibliotece klub miłośników literatury i gier RPG z gatunku fantasy
i science fiction - Sfera Fantastyki

Kilka słów wprowadzających:

Fantastyka to dziedzina m.in. literatury, którą cechuje duża swoboda w zakresie konstrukcji świata przedstawionego i postaci bohaterów.

Gatunkami fantastyki jest m. in. fantastyka naukowa zwana też z angielskiego science fiction (dzieje się głównie w przyszłości), fantasy (najczęściej dzieje się w alternatywnej przeszłości, ewentualnie teraźniejszości, wypełnionej istotami z mitologii i folkloru) oraz horror (czas może być różny – cechą spajającą jest obecność istoty, zdarzenia lub jakiejkolwiek innej formy zagrożenia życia bohatera, innych postaci, lub nawet całej ludzkości, przy czym zagrożenie to, z punktu widzenia rzeczywistości, musi być nierealne).

Gra fabularna - inaczej RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem). Jest to gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.

Zapraszamy zatem w każdy czwartek w godzinach 10.00-15.00 wszystkich chętnych do grania w gry RPG - zarówno Graczy jak i MG (Mistrzów Gry), początkujących i zaawansowanych powyżej 13 roku życia. Zgłoszenia w pokoju nr 28.
W Bibliotece jest dostępna gra przygodowa (planszowa) Wiedźmin, cztery talie kart Magic The Gathering (gotowe do gry) oraz parę podręczników do różnych systemów rozgrywania gier RPG, jak i bogata literatura piękna i popularno-naukowa z gatunku fantastyki i science-fiction.
W grze planszowej może wziąć udział 2-4 graczy, natomiast do każdej z rozgrywek karcianych potrzeba minimum 2 uczestników.

Można przyjść z Drużyną i MG i rozgrywać swoje sesje. Będzie również możliwość tworzenia nowych drużyn – maksymalnie 5-osobowych.

Przyjdź, zagraj, zdobywaj, walcz, przemierzaj krainę pełną tajemnic i za każdym razem opowiadaj odmienną historię. Poczuj prawdziwego ducha RPG. Wyrusz w fascynującą podróż w głąb swojej wyobraźni!

Odsłony: 2266