GRAŻYNA HANAF – SPOTKANIE AUTORSKIE – GALERIA „FORMAT”

Utworzono: wtorek, 24 marzec 2015

Garbuska to przejmująca i wciągająca baśń o dążeniu do zaznawania miłości.

To również inspirująca opowieść o poszukiwaniu siebie i o ludziach, którzy – jeśli tylko im na to pozwolimy – pomogą nam w drodze do celu, pocieszą, wesprą. Cała podróż, którą mamy odbyć, służy zrozumieniu, że jesteśmy wspaniali takimi, jakimi się urodziliśmy.

Łukasz Gątnicki, twórca metody „OK, może tak być"

Autorka jest bolesławianką, ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Jej debiutancka książka to powieść obyczajowa „Joachim". Jest również autorką przewodnika po Maroku i mini przewodnika po Prowansji. Jako instruktorka sztuk wizualnych i animatorka kultury stworzyła i prowadziła filmowe projekty edukacyjne dla młodzieży "Ja, ty, my - kreator", "Oskarowa matura" i "Każdy sam najlepiej wie, co go kręci, a co nie".

„Garbuskowe" warsztaty Pani Grażyna Hanaf rozpoczęła prezentacją, w której opowiedziała nam o swojej pracy pisarskiej. Usłyszeliśmy też fragment bajki "Garbuska". Bohaterzy tej opowieści noszą nieprzypadkowe imiona – zostały one starannie dobrane. Imię Matylda oznacza waleczna i silna, Karol to mężczyzna, król, a Robert to ten, który lubi błyszczeć. Poznaliśmy również znaczenie naszych imion i dowiedzieliśmy się jakie cechy przypisuje się osobom noszącym dane imiona.

W bajce jest wiele emocji: radość, smutek, złość czy strach. Próbowaliśmy je namalować dobierając do każdej z nich odpowiedni kolor. Powstały ciekawe, barwne kolaże. Potem rozmawialiśmy na temat - który bohater „Garbuski" jest nam najbliższy.
A na zakończenie wszyscy napisali na kartkach swoje najskrytsze marzenia. Wierzymy, że się spełnią ... ale to już nasza tajemnica.

Dziękujemy za to bajkowe spotkanie i z niecierpliwością czekamy na następne książki.

 

 

Odsłony: 1797