„Witajcie w naszej bajce” - Jaś i Małgosia

Utworzono: wtorek, 26 listopad 2013

Tym razem „Jaś i Małgosia" zabrali nas w świat, znanych i lubianych przez dzieci na całym świecie, baśni braci Grimm.

Pan Marek Łętowski, który jest Dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury, pięknie przeczytał tę ciekawą opowieść. Wszystko udało się nam zapamiętać ! Bo potem Pani Patrycja zadawała różne pytania : Kim byli dla siebie Jaś i Małgosia? Dokąd szli? Gdzie trafili? Czy spytali kogoś o zgodę częstując się słodkościami z piernikowej chatki? I odpowiedzi przychodziły same ! A co zapamiętamy na zawsze ? Zanim weźmiemy czyjąś własność, np. bardzo korci nas by skosztować słodycze kolegi lub koleżanki - najpierw należy koniecznie spytać właściciela o zgodę !

Potem bawiliśmy się przy akompaniamencie wesołej piosenki „Poszło dziewczę po ziele". Złapaliśmy się za ręce tworząc kilka kółek i śpiewając ruszyliśmy tanecznym krokiem ... raz w prawo, raz w lewo, w rytm melodii klaskaliśmy w dłonie i musieliśmy też pogrozić niezbyt grzecznemu braciszkowi.

A po tańcach różnokolorowymi kredkami ozdobiliśmy poszczególne elementy domku. Wspólnie umocowaliśmy dekoracje i tak powstała bardzo ładna i „smakowita" piernikowa chatka Baby Jagi. Jak zwykle oglądaliśmy głównych bohaterów na ilustracjach w wielu, różnych wydaniach baśni.

Na zakończenie była też miła i słodka niespodzianka.

 

Odsłony: 2681