„Witajcie w naszej bajce” - „Kot w butach”

Utworzono: piątek, 08 listopad 2013

W kolejnym spotkaniu w ramach projektu „Witajcie w naszej bajce", organizowanego we współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, zawitał do nas „Kot w butach” z lubianej przez wszystkich baśni Charles’a Perrault.

W rolę naszego bohatera wcieliła się Pani Patrycja. Rzeczywiście, zmieniła się bardzo i dzięki temu mogliśmy odgadnąć z kim to dzisiaj się zaprzyjaźnimy. Niespodziankę sprawił nam też policjant, w takim prawdziwym mundurze. To był Pan Paweł, który czytał fragmenty książki i w trakcie zadawał podchwytliwe pytania, chyba żeby się zorientować czy umiemy rozpoznać – czy coś dzieje się w świecie realnym, czy też może w tym baśniowym. Przecież baśniowy kot chodzi na dwóch łapach, a prawdziwy na czterech … to jasne! Potem sami zmieniliśmy się w kotki – mała charakteryzacja i do zabawy! Pokonywaliśmy w mig tor przeszkód przy akompaniamencie muzyki. Było czołganie, skakanie, wspinanie, bieganie... 

Po tych szalonych harcach odpoczęliśmy oglądając starsze i najnowsze wydania „Kota w butach” z bardzo ładnymi ilustracjami.
A na koniec były podziękowania, kwiaty, dyplomy, kolorowe zakładki do książek no i oczywiście pamiątkowe zdjęcia.

 

Odsłony: 2757