World eBook Library już w naszej Bibliotece!

Utworzono: czwartek, 26 kwiecień 2012

Wchodzimy do niej poprzez kliknięcie na zamieszczone powyżej logo. Nie potrzebujemy specjalnego hasła, nie musimy również zakładać swojego profilu.

Nie ma żadnych ograniczeń zarówno co do liczby jednoczesnych użytkowników, jak i liczby ściągniętych publikacji. Pliki zostają na własność użytkownika nawet po wygaśnięciu dostępu.

Obecnie kolekcja obejmuje 23 tysiące audiobooków i przeszło 2 mln publikacji w formacie PDF. Są to książki i dokumenty elektroniczne z największych bibliotek świata w ponad 100 językach (te liczby stale rosną). Przewiduje się, że od połowy 2012 roku zbiory prawdopodobnie przekroczą 3 miliony. W języku polskim znajdziemy w tej chwili niemal 2800 pozycji. Możemy się spodziewać takich „perełek” jak m.in.: Encyklopedia Powszechna Samuela Orgelbranda, Bibliografia polska Karola Estreichera, Encyklopedia staropolska Glogera, oczywiście dzieła klasyków, a także cieszące się dużą popularnością herbarze. Z pewnością i miłośnicy historii Bolesławca znajdą coś ciekawego.

Aktualnie z bazy korzystają 4 miliony użytkowników w 50 krajach.

Zbiory World eBook Library to głównie publikacje nieobjęte ochroną praw autorskich. Po wejściu na stronę internetową naszej Biblioteki można uzyskać dostęp m.in. do oficjalnych dokumentów państw i organizacji międzynarodowych, ONZ, NASA, Biały Dom, CIA, FBI, klasycznych powieści, które po latach, które minęły od ich pierwszego wydania, przeszły do domeny publicznej, a także do baz danych największych ośrodków akademickich na świecie.

Odsłony: 5039