Jacek Hugo-Bader, reporter "Dużego Formatu" – Galeria "Format"

Utworzono: czwartek, 01 marzec 2012
Wydarzenie w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki

JACEK HUGO-BADER to reporter, specjalista od Rosji. Z wykształcenia pedagog.

Jest jednym z najbardziej cenionych w Polsce pisarzy zajmujących się krajami byłego ZSRR. W sumie spędził tam cztery lata. Opisuje realia dzisiejszego życia, nie unikając powrotów do bolesnej historii powiązanej z losami Polaków na „nieludzkiej ziemi”.

Autor książek : „W rajskiej dolinie wśród zielska”, „Biała gorączka”, „Dzienniki kołymskie”

Dwukrotnie został uhonorowany nagrodą Grand Press (1999, 2003) i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2010 uzyskał Bursztynowego Motyla.

Brytyjski dziennik The Independent uznał również Jacka Hugo-Badera (w 2011 ukazała się w Wielkiej Brytanii "Biała gorączka") za jednego z najlepszych i najciekawszych autorów prozy podróżniczej na świecie.

Jak to zwykle bywa – spotkanie z interesującym człowiekiem, który potrafi zajmująco opowiadać o swojej pasji okazuje się zbyt krótkie. Gdyby udało się nawet podwoić ten czas i tak pozostałby niedosyt.

Możemy zatem powrócić do lektury książek do tej pory opublikowanych i mieć nadzieję na następne, bo jak zapowiedział Autor Dzienników Kołymskich – z podróżowania nie ma zamiaru rezygnować. A znając już talent Pana Jacka do zjednywania sobie ludzi, umiejętność rozmowy, wyszukiwania ciekawych tematów – możemy mieć taką pewność.

Odsłony: 2183