Józef Romańczuk: Kwiaty i motyle na znaczkach pocztowych świata. – Galeria „Format”

Utworzono: czwartek, 05 maj 2011

Józef Romańczuk jest bolesławianinem, urodził się w 1948 roku. Obecnie kieruje Ośrodkiem Szkoleniowym „MUR” w Bolesławcu.

Od wielu lat jest członkiem Polskiego Związku Filatelistów i Stowarzyszenia Numizmatyków. W bolesławieckim kole PZF pełni funkcję skarbnika. Kolekcjonerstwo to pasja Jego życia. Zbiera wszystko co ma znamiona piękna i harmonii. Najwięcej czasu i serca poświęca filatelistyce i numizmatyce. Gromadzi również widokówki z Polski i całego świata. Chętnie nawiąże kontakty z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Kwiaty i motyle to zbiór walorów filatelistycznych wydanych przez poczty całego świata. Zaprezentowane znaczki pocztowe, bloczki i koperty pierwszego dnia obiegu nie mają charakteru zbioru dydaktycznego ani badawczego z zakresu entomologii i botaniki kwiatów.

Urzeczony pięknem koloru, kształtu i gracji kwiatów oraz motyli zebrałem tę kolekcję dla swojej przyjemności, ale też aby pokazać innym jak wspaniały i bajkowy jest świat przyrody, którego bardzo często w pogoni za codziennością nie dostrzegamy.

Imponująca liczba wydanych znaczków pocztowych świadczy o popularności tematyki, uświadamia różnorodność przyrody na całym świecie. Poczty często wydają tego typu znaczki by propagować walory turystyczne swojego kraju.

Mam nadzieję, że to co mnie urzekło, spodoba się również Państwu. Życzę wiele przyjemności i doznań estetycznych w moim ogrodzie kwiatów i motyli.

Józef Romańczuk

Na wernisażu:

 

Odsłony: 3162