Agnieszka Żelewska: „Jak powstaje książka” – warsztaty plastyczne

Utworzono: środa, 13 maj 2009

Agnieszka Żelewska ukończyła ASP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki, gdzie uzyskała dyplom z ilustracji książkowej.

Do tej pory zaprojektowała i zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci. Brała udział w licznych wystawach ilustracji w Polsce i za granicą.

W 2000 oraz 2002 roku zdobyła główne nagrody w prestiżowym konkursie „Książka Roku” organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych - Polską Sekcję IBBY. W roku 2004 została wpisana na Listę Honorową International Board on Books for Young People za ilustracje do książki „Bajki o rzeczach i nierzeczach” Zofii Beszczyńskiej.

Zajęcia rozpoczęła rozmowa o pomysłach skąd się biorą bajki i o tym co mieszka w naszej wyobraźni. Poznaliśmy całą drogę jaką przebywa książka, by wreszcie trafić do naszych rąk. Wiemy też, jak ważna jest rola ilustratora, zresztą sami z powodzeniem mogliśmy się w nią wcielić. Inspirację do stworzenia wspólnej ilustracji stanowiła jedna z „Opowieści do poduszki” Wojciecha Widłaka pt. Krasnoludki.

Pani Agnieszko, powtórzymy wszyscy słowa naszego kolegi: Bardzo się nam podobało spotkanie i mamy nadzieję, że jeszcze Pani do nas przyjedzie.

Dziękujemy i zapraszamy !

 

 

 

Odsłony: 1938