Wystawa "NASZE MIASTO - 12 II 1945 - ODBUDOWA - WSPÓŁCZESNOŚĆ"

Utworzono: sobota, 12 luty 2005

Wystawa w małej sali Galerii "FORMAT" - "NASZE MIASTO - 12.II.1945 - ODBUDOWA - WSPÓŁCZESNOŚĆ" prezentuje różnorodne zbiory Biblioteki związane z historią i współczesnością Bolesławca.

Szczególnie zachęcamy do obejrzenia bogatej kolekcji zdjęć autorstwa Alojzego Skorupy, dokumentującej rok 1945 i pierwsze lata powojenne.

Zapraszamy przy tej okazji do udziału w KONKURSIE, którego celem jest opisanie rozpoznanych fragmentów miasta utrwalonych na przeszło 80 fotografiach. Zbiór ten, w dużej mierze, prezentowany jest publiczności po raz pierwszy. Regulamin Konkursu i karta uczestnictwa są dostępne w Bibliotece. Wystawa i Konkurs potrwają do końca marca. Zwycięzców rywalizacji wyłoni Jury w składzie: Aleksandra Skorupa-Kornosz, Anna Bober-Tubaj, Zdzisław Abramowicz i Andrzej Olejniczak. Na zdobywców największej liczby punktów, którzy poprawnie opiszą najwięcej fotografii czekają atrakcyjne nagrody.

 

Odsłony: 1425