Dariusz Miliński: Malarz Śląskich Legend – warsztaty teatralne

Utworzono: środa, 23 wrzesień 2009

Najkrótszy życiorys Dariusz Milińskiego można zawrzeć w kilku zdaniach. Urodził się w 1957 r. w Cieplicach.

Jest z zawodu artystą-plastykiem, bowiem w 1980 r. zdobył uprawnienia Ministerstwa Kultury i Sztuki. Uczestniczył w przeszło 50 wystawach indywidualnych i ponad 60 zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji i USA. Brał udział w kilkunastu happeningach artystycznych i plenerach. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Założyciel grupy artystycznej "Pławna 9". Niestrudzony animator kultury. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i zagranicą.

Sam o sobie mówi: „Jestem żołędziowo-kasztanowym ludkiem, mieszkającym sobie w dziupli, wybudowanej własną energią, własną fantazją, sposobem. Dziupla jest moim światem, moją przyjemnością. Moja rodzina, wszystko – jest w tej dziupli. Jestem sobie ludkiem, który coś tam sobie uprawia, drapie w ziemi – często na płótnie, ale bez jakiegoś takiego apetytu na powagę świata."

http://www.milinski.com.pl/bio_pl1.html

Zajęcia prowadzone przez Pana Dariusz Milińskiego oraz przez Panią Małgorzatę Lemiszewską rozpoczęły się od rozmowy na temat teatru. Dowiedzieliśmy się czym charakteryzuje się teatr uliczny, jak powinien się zachowywać aktor, żeby przyciągnąć uwagę publiczności. Często wykorzystywane są do tego maski i wyrazista charakteryzacja oraz przerysowany ruch sceniczny.

Najciekawsze były jednak nasze próby aktorstwa czyli możliwość odegrania różnych scenek, przy użyciu wspaniałych masek. Przekonaliśmy się, że nie jest to takie proste – grać swoją rolę i pamiętać o wszystkich tajnikach dobrego aktorstwa.

Odsłony: 2154