Akcja Żonkile - wystawa interaktywna

Utworzono: wtorek, 23 kwiecień 2019

24 kwietnia 2019 r. odbyło się otwarcie wystawy interaktywnej, będącej częścią ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile,

zorganizowanej z okazji obchodów rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Wydarzeniu towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć!" które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami.

Otwarciu towarzyszyło wiele emocji. Na znak solidarności, szacunku i aby oddać hołd poległym powstańcom każdy z nas przypiął sobie papierowego żonkila. Wystawa składa się z kilku interaktywnych stanowisk. Na każdym z nich można zapoznać się z bardzo ciekawymi materiałami, wystawami i animacjami multimedialnymi, związanymi z wojennymi i powojennymi losami Żydów, ich historii i kultury. W przyciemnionej, multimedialnej sali można również obejrzeć film "Nie było żadnej nadziei" w reżyserii Kamy Veymont z dramatycznymi animacjami Łukasza Rusinka, a na interaktywnej podłodze prezentację nt. Marka Edelmana, jednego z przywódców Powstania w Getcie Warszawskim.

Odsłony: 1181