GODZINA DLA ZIEMI – MIEJSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ - 30.03.2019

Utworzono: wtorek, 26 marzec 2019

Plakat

Bolesławiec, jak co roku, włącza się w ogólnoświatową akcję Godzina dla Ziemi. 30 marca, o godz. 20.30 zostaną wyłączone iluminacje w Rynku. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji, każdy z nas indywidualnie może coś zrobić dla dobra Ziemi i na godzinę zgasić światło.

Godzina dla Ziemi to ogólnoświatowa akcja prowadzona przez World Wide Fund for Nature ( WWF). Jej celem jest zwrócenie uwag na zagrożenia jakie niesie ze sobą niekontrolowany wzrost przemysłowy, między innymi – zmiany klimatyczne.
Akcja polega na wygaszeniu oświetlenia obiektów użyteczności publicznej, biur czy domów na jedną godzinę (od 20.30 czasu lokalnego) w ostatnią sobotę marca .Wyłączenie światła jest symbolem oznaczającym przyłączenie się do rosnącej grupy osób i instytucji na całym świecie, które starają się uwzględniać w swojej działalności dobro środowiska naturalnego , a tym samym – nas wszystkich.

Akcję zapoczątkowano w roku 2007 w Australii. W roku 2017 wzięło w niej udział 187 państw na 7 kontynentach. 25 marca 2017 r. na całym świecie o 20.30 słynne budowle pogrążyły się w ciemnościach na 60 minut: Piramidy w Gizie w Egipcie, paryska Wieża Eiffla, Big Ben w Wielkiej Brytanii, Opera w Sydney w Australii, rzymskie Koloseum, Taj Mahal w Indiach i ponad 3000 innych. W Polsce w akcję zaangażowało się prawie 80 miast. Zgasły lampy oświetlające najbardziej charakterystyczne budynki, np. w Warszawie - Stadion Narodowy, w Krakowie – Kościół Mariacki, w Gdańsku – Dwór Artusa, w Katowicach – Spodek, a także mosty na Wiśle.

Wszelkie informacje znaleźć można na stronie: https://nieniszczedomu.wwf.pl/#godzina-dla-ziemi

Odsłony: 940