„ŚWIAT DALEKI I BLISKI - AFRYKA” – FERIE 2019 – FILIA NR 1

Utworzono: czwartek, 31 styczeń 2019

Na pierwszym spotkaniu z cyklu "Świat daleki i bliski" odwiedziliśmy Afrykę, czyli tzw. Czarny Ląd, drugi pod względem wielkości kontynent na świecie.

Przechodzą przez niego: południk 0°, obydwa zwrotniki i równik. Ze zdjęć dowiedzieliśmy się o najciekawszych miejscach na tym kontynencie, że: - największą pustynią jest Sahara, - charakterystyczną budowlą są piramidy egipskie, - najdłuższą rzeką jest Nil, który ma swoje źródło w jeziorze Wiktorii, - w Afryce używa się około tysiąc języków, z czego ludność posługuje się tylko 50, - słynne safari urządzane jest w najbardziej znanym w Afryce Parku Narodowym Serengeti, w którym żyją antylopy, zebry, gazele, bawoły, żyrafy, słonie, nosorożce, krokodyle, lwy, lamparty, gepardy, hieny, likaony, szakale, pytony - największym drzewem jest baobab, osiągający 5–25 m wysokości (wyjątkowo do 30 m), a jego pień mierzy od 7 do 11 m średnicy, - największą górą jest Kilimandżaro leżące w Tanzanii a charakterystycznym instrumentem afrykańskim jest bęben zwany tam tam.

Oglądając tradycyjne afrykańskie stroje, zapatrzyliśmy się na ozdobne, ręcznie wykonane naszyjniki. Postanowiliśmy je wykonać samodzielnie, ale nie z koralików, tylko z kawałków papieru, a w tle przygrywała nam afrykańska muzyka. Zajęcia były bardzo ciekawe :)

Odsłony: 861