Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej - podsumowanie wakacji

Utworzono: wtorek, 01 wrzesień 2020

 

Wakacje w Miejskim Centrum Edukacji  Ekologicznej

Podczas kończących się właśnie wakacji (wyjątkowych, tak jak cały rok szkolny) Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej prowadziło cotygodniowe zajęcia dla dzieci pod nazwą „Ekowtorek”. Odwiedziły nas grupy z działających podczas wakacji przedszkoli i świetlic. „Łąka”, „Ptaki” i „Prąd” – to propozycje tematów spotkań, które mogli wybrać nasi goście. Każde z zajęć realizowane było w formie zabaw, łączyło przekaz słowny z obrazem, muzyką, ruchem, działalnością plastyczną.

Uczestnicy dowiedzieli się jak cennym przyrodniczo obszarem są łąki, jakie ptaki mieszkają w naszej najbliższej okolicy i jak je rozpoznać, poznali kilka „magicznych” sztuczek z prądem, przekonali się, że słońce może być źródłem czystej energii.

Zajęcia i prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z propozycji „Ekowtorku” skorzystało 120 dzieci.

W samym środku wakacji - 1 sierpnia MCEE zorganizowało również piknik naukowy "Rój wiedzy" poświęcony pszczołom i innym zapylaczom. Odwiedziło nas ponad 150 osób, które w zamian za przyniesioną makulaturę otrzymywały nasiona do tworzenia łąki kwietnej, mogły pobawić się kołem fortuny, zbudować domek dla owadów, kupić miód, a przede wszystkim - otrzymać solidną dawkę wiedzy na temat zapylaczy dzięki wystawie przygotowanej przez Fundację EkoRozwoju.

 

Odsłony: 732