Komunikat w sprawie zasad oddawania i wypożyczania zbiorów bibliotecznych

Utworzono: poniedziałek, 04 maj 2020

Drodzy Czytelnicy,

W związku z wejściem w drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 otworzymy dla Państwa naszą Bibliotekę 07 maja 2020 r. Bardzo dokładnie przygotowujemy się do tego tak, by każdy, zarówno Bibliotekarz, jak i Czytelnik czuł się bezpiecznie a równocześnie, byśmy mogli wrócić do pewnej normalności i znów spotkać się z Państwem.

Wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, 28.04.2020 są następujące:

1.      Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom/obsłudze.

2.      Zapewnienie bezpieczeństwa w obiekcie.

3.      Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia koronawirusem pracowników/ obsługi.

4.      Procedury postępowania w przypadku podejrzenia u osoby/ użytkownika zakażenia koronawirusem.

Szczegóły można przeczytać na: https://www.gov.pl/web/rozwoj/biblioteki

Chcąc zapewnić pełne bezpieczeństwo wszystkim osobom przebywającym w budynku zmieniamy zasady korzystania z księgozbioru i w początkowej fazie nie będzie wolnego dostępu do księgozbioru Biblioteki.

Godziny otwarcia MBP-CW:

poniedziałek - nieczynne

wtorek 10.00 – 18.00

środa 9.00 – 16.00

czwartek 10.00 – 18.00

piątek 9.00 – 16.00

sobota - nieczynne

Przerwa na dezynfekcję i wietrzenie pomieszczeń: 12.30 – 13.30

Filia nr 1 na ul. Staroszkolnej 6c zostaje zamknięta do odwołania. Zwrotu książek z Filii można dokonać w siedzibie głównej MBP-CW, ul. B. Głowackiego 5.

Czytelnia, kafejka internetowa i czytelna prasy będą zamknięte do odwołania. Usługi kserograficzne nie będą wykonywane.

Termin zwrotu wszystkich wypożyczonych dotychczas pozycji (MBP-CW i Filia nr 1) zostaje przedłużony do 30.06.2020 r., bez naliczania opłat.

Zalecamy dokonywanie zwrotu wszystkich wypożyczonych pozycji poprzez wrzutnię przy siedzibie głównej MBP-CW. Niezbędna jest karta biblioteczna Czytelnika.

Zwroty i wypożyczenia dokonywane będą na parterze budynku MBP-CW:

Zamówienia przyjmowane będą:
telefonicznie (tel.: 75 61 21 387),
przez system biblioteczny Aleph (TUTAJ)

Login -  numer z karty bibliotecznej.

Hasło – data urodzenia /rok, miesiąc, dzień/

Biblioteka - Bolesławiec

• zamówienia złożone do godz.: 14.00 – realizacja zamówienia na następny dzień,
  • zamówienia złożone po godz. 14.00 zamówienia będą realizowane w drugim dniu roboczym.

Przy wypożyczeniu obowiązuje karta biblioteczna.

Ilość pozycji do wypożyczenia: książki i audiobooki łącznie do 10 sztuk na 2 miesiące; płyty DVD do 4 sztuk na 2 tygodnie.

Zwrócone pozycje podlegać będą dwutygodniowej kwarantannie, w tym czasie nie będą dostępne dla Czytelników.

W najbliższym czasie nie prowadzimy zapisów nowych Czytelników.

W przypadku, gdy Czytelnik chce uiścić opłatę wynikającą z wcześniejszych zobowiązań, może jej dokonać wyłącznie bezgotówkowo (kartą lub przelewem na konto Biblioteki).

Prosimy o wejście do budynku tylko w maseczkach, dezynfekcję rąk przed wejściem włożenie rękawiczek i zachowanie wyznaczonych odstępów między użytkownikami.

Jak każdy z Państwa, chcemy być zdrowi i czuć się bezpiecznie więc prosimy Państwa
o wyrozumiałość w czasie otwarcia Biblioteki w nowej rzeczywistości. W zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju będziemy zmieniać i dostosowywać sposób udostępniania zbiorów bibliotecznych.

Wszystkie informacje znajdą Państwo na naszej stronie https://www.mbp.boleslawiec.pl/index.php, na profilu Facebook MBP-CW https://www.facebook.com/bibliotekacentrumwiedzy/ i w naszej siedzibie.