DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH – 10-11.05.2019

Utworzono: środa, 29 maj 2019

Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich 10 i 11 maja, na zwiedzających czekał zróżnicowany program skonstruowany z myślą o odbiorcach w każdym wieku.

15 lat temu Polska stała się częścią europejskiej wspólnoty. Czym jest owa wspólnota? Jakie są jej duchowe korzenie? O tym wszystkim dowiedzieli się zwiedzający z multimedialnej wystawy Ojcowie Założyciele UE, przygotowanej przez Narodowe Centrum Kultury, a prezentowanej w multimedialnej części Centrum Wiedzy. Z kolei o tym, jak nasze miasto zmieniło się dzięki Funduszom Europejskim na przestrzeni tych 15 lat, odwiedzający naszą placówkę dowiedzieli się z multimedialnej wystawy „15 lat Bolesławca".
Ponadto w czasie Dni Otwartych można było porozmawiać „na żywo" z autorami książek – Danutą Maślicką, Katarzyną Pranić, Iwoną Banach i Sebastianem Zielonką.

Ciekawym stanowiskiem był book-art, gdzie stare książki pod okiem Pani Eli i przy pomocy rąk chętnych uczestników otrzymywały drugie życie. Fascynaci wizualnych łamigłówek wzięli udział w maratonie puzzli na kilku poziomach trudności. Niektórzy grali w gry planszowe, inni, amatorzy zdrowego żywienia, odwiedzili stoisko klubu Vegefani. W części multimedialnej udostępniono ekrany z programami edukacyjnymi „Kosmos", „Mikroskop".

Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej przygotowało stanowiska do praktycznej – w formie zabawy - nauki segregacji odpadów, matę edukacyjną pokazującą czas rozkładu odpadów komunalnych. Można było również przyjrzeć się przez lupę odpadom poddanym rozkładowi dokładnie miesiąc wcześniej. Wiele dzieci skorzystało z możliwości uczestniczenia w interaktywnych quizach przyrodniczych i ekologicznych, w których zdobywały nagrody i upominki.