Zapraszamy na wystawę Jana Kantego Pawluśkiewicza

Utworzono: środa, 19 sierpień 2020

 

Zapraszamy na wystawę prac w technice żel-art Jana Kantego Pawluśkiewicza Laikonyka Krakowskiego Sensy-Byty-Mary.

Prace artysty będzie można oglądać u nas od 21.08 do  19.09.2020 r. w godzinach otwarcia Biblioteki – Centrum Wiedzy. Wystawa organizowana jest w ramach Bolesławieckiego Święta Ceramiki.

Jan Kanty Pawluśkiewicz – kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Przez wiele lat związany był ze słynnym kabaretem Piwnica pod Baranami. Trzykrotnie nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Muzyka Poważna i Kompozytor Roku. Karierę artystyczną rozpoczął w 1967 roku jako jeden ze współzałożycieli kabaretu „Anawa”. Piosenki z jego muzyką w wykonaniu Marka Grechuty i innych wybitnych artystów były wielokrotnie nagradzane.

W czerwcu 2005 roku otrzymał Laur Krakowa XXI Wieku, nagrodę przyznawaną wybitnym osobowościom, łączącym środowiska nauki, sztuki i biznesu.

Od wielu lat pasję komponowania łączy z pasją malarstwa. Maluje w wymyślonej przez siebie technice żel-art.  Dotychczas swoje  prace prezentował na 60 indywidualnych wystawach w kraju i za granicą. Mieszka w Krakowie oraz na Spiszu.

Malarstwo jest moim drugim światem obok muzyki”.

Żel-art to połączenie współczesnej ekstrawagancji z konwulsyjną klasyką i obie te cechy są sobie bliskie.”

Żel-art umożliwia powstawanie niezwykle precyzyjnych kompozycji, oferuje niespotykaną w tradycyjnej technologii malarskiej skalę barw, metalizujące brokatowe efekty, a w kontrze cudowne pastelowe zielenie, fiolety i róże.

Tak więc: NIECH ŻYJĄ WIELKIE RÓŻNICE! Mimo to, a raczej dzięki temu, podążajmy ścieżką obok frazy Dantego Alighieri:

»PORZUĆMY WSZELKĄ  AROGANCJĘ I EGOIZM. TWÓRZMY PIĘKNO I HARMONIĘ«.”

Biogram pochodzi ze oficjalnej strony artysty https://www.zel-art.pl/

Zapraszamy.

Galeria Format
Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu,
ul. B. Głowackiego 5.

Odsłony: 5307

Popularne artykuły