Moja przyszłość - Wyższe Uczelnie

Utworzono: środa, 15 lipiec 2020

 W ramach cyklu "Moja przyszłość - uczelnie wyższe" prezentujemy tym razem zagraniczną uczelnię - Uniwersytet Techniczny w Dreźnie (TU Dresden) a w szczególności Wydział Elektrotechniki i Techniki Informacyjnej.

Uczelnia serdecznie zaprasza zainteresowanych maturzystów do zapoznania się z ofertą kierunków studiów.

Jeżeli interesują Cię najnowsze technologie, lubisz matematykę i fizykę, chcesz mieć interesujący i kreatywny zawód oraz doskonałe perspektywy pracy i znasz bardzo dobrze język niemiecki (co potwierdza odpowiedni certyfikat) możesz jeszcze do 15-go września ubiegać się o miejsce na jednym z następujących kierunków:

- Elektrotechnik (Diplomstudiengang)

- Technologia systemów informatycznych (Diplomstudiengang)

- Mechatronik (Diplomstudiengang)

- Systemy energii odnawialnej (Diplomstudiengang)

Te pięcioletnie studia na jednym z najbardziej renomowanych uniwersytetów w Niemczech (Exzellenzuniversität i jeden z uniwersytetów TU9) oferują rzetelne wykształcenie inżynieryjne otwierające drogę kariery w najróżniejszych branżach technologicznych. Od technologii komunikacji do przemysłu samochodowego, od techniki medycznej do energetyki; przemysł chemiczny, produkcyjny, budowa maszyn- nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w tych i wielu innych gałęziach przemysłu. Elektrotechnika kształtuje niemal każdy element współczesnej rzeczywistości, dlatego perspektywy z nią związane są nie tylko stabilne i bardzo obiecujące, lecz także różnorodne.

Jeżeli natomiast ukończyłeś/ukończyłaś już techniczne studia licencjackie i znasz bardzo dobrze język angielski, to program studiów uzupełniających Master’s Nanoelectronic Systems może być dla Ciebie idealnym wyborem.

Zbiór linków prowadzących do szczegółowych informacji znajduje się tu: https://tu-dresden.de/ing/elektrotechnik/studium/studienangebot

Drezno jest przepięknym miastem oddalonym od polskiej granicy o zaledwie ok. 100 km. Bogata oferta kulturalna, liczne puby i kluby studenckie oraz relatywnie niskie koszty utrzymania czynią go idealnym miejscem dla studentów. Zapraszamy do Drezna...

https://www.facebook.com/ingTUDresden/ 

 

Odsłony: 748