Teatrzyk cieni

Utworzono: środa, 23 luty 2011

Teatrzyk cieni to odmiana teatru lalek polegająca na animowaniu tzw. lalki cieniowej, wykonanej najczęściej z czarnego kartonu i umieszczonej za oświetlonym ekranem, na którym widzowie oglądają jej przygody.

Bibliotekarze przygotowali na dzisiejsze spotkanie kukiełki - postacie z bajki o Wawelskim Smoku i wcielając się w lalkarzy zaprezentowali nam spektakl w teatrzyku cieni. Przedstawieniu towarzyszyło nagranie dźwiękowe z mistrzowską interpretacją opowieści o strasznym smoku i dzielnym szewczyku w wykonaniu Wojciecha Manna.

Po spektaklu przejęliśmy kukiełki i tym razem to my byliśmy aktorami – lalkarzami.

Najciekawsze jednak w czasie dzisiejszego spotkania było zaprojektowanie własnej kukiełki i przedstawienie teatrzyku według swojego pomysłu. Podzieleni na czteroosobowe grupy zaimprowizowaliśmy przedstawienia o „Czerwonym Kapturku”, „Shreku”, „Kocie w butach” i „Trzech świnkach”.