Medal i Dyplomy Uznania w Kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom

Utworzono: wtorek, 05 czerwiec 2012

Przed rozpoczęciem obrad XXIII Sesji Rady Miasta przekazano do publicznej wiadomości, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zdobyła najwyższe wyróżnienie – Medal w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" w roku szkolnym 2010/2011.

Do konkursu przystąpiło prawie 5 tysięcy placówek, z czego 10 uzyskało Medal.

Nagrodę odebrała Pani Dorota Kasprzyk, pełniąca rolę koordynatora regionalnego, w trakcie Jubileuszowego X Finału kampanii czytania. Pierwsza część uroczystości miała miejsce w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, drugą stanowiła konferencja „Mądre wychowanie”, która odbyła się w Bibliotece Narodowej.

Obchody jubileuszowe zostały objęte honorowym patronatem Pani Anny Komorowskiej, małżonki Prezydenta RP, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pana Bogdana Zdrojewskiego i Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka.

Akcja Cała Polska czyta dzieciom została zainicjowana przez Fundację ABCXXI, a jej celem jest uświadamianie roli czytania w rozwoju emocjonalnym dziecka, jako najlepszej inwestycji w jego przyszłość.

Biblioteka w Bolesławcu oficjalnie zgłosiła swój akces w 2010 roku. Lokalny program pn. „Rozczytany Bolesławiec” przebiega pod honorowym patronatem Pana Piotra Romana, Prezydenta Bolesławca.

W każdym przedszkolu, szkole podstawowej, bibliotece pojawił się lider. Wszystkie placówki zostały wyposażone w komplet lektur z kolekcji CPCD. Odbyły się uroczyste inauguracje oraz szereg wydarzeń promujących czytelnictwo, które spotkały się z wysokim uznaniem konkursowego jury. Tego typu osiągnięcie nie jest możliwe, co oczywiste, bez współpracy w środowisku. Dlatego też Kapituła Fundacji postanowiła wyróżnić DYPLOMAMI  UZNANIA za życzliwość i wsparcie dla kampanii społecznej „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”:

 1. Pana Piotra Romana – Prezydenta Miasta Bolesławiec
 2. Panią Alicję Burchardt-Kubów – Prezes Telewizji Lokalnej „AZART-SAT”
 3. Pana Emila Zająca – Komendanta Straży Miejskiej
 4. Pana Grzegorza Koconia – Komendanta Straży Pożarnej

oraz DYPLOMAMI  UZNANIA za aktywny udział w kampanii społecznej

„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” :

 1. Panią Irenę Sikorę-Kołodyńskę – Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół Nr 3
 2. Panią Monikę Grzyb – Lidera Szkoły Podstawowej Nr 2
 3. Panią Mariolę Bakalarz – Dyrektora Przedszkola Publicznego Nr 1
 4. Panią Renatę Piechę – Lidera Przedszkola Publicznego Nr 1
 5. Panią Dorotę Kasprzyk – Koordynatora regionalnego z MBP
 6. Panią Krystynę Sołkiewicz – Lidera w MBP
 7. Panią Elżbietę Piesyk – z MBP
Odsłony: 2600