„Złośliwości Jej Królewskiej Mości” – Galeria „Format”

Utworzono: poniedziałek, 04 czerwiec 2012

W bajkach królewny są zazwyczaj piękne, mądre  i życzliwe.

Ta, którą poznaliśmy, Alicja, też była piękna, ale niestety nie była zbyt miła, dbała tylko o siebie. Lubiła żartować, ale z tych żartów nikt się nie śmiał - były złośliwe i obrażały wszystkich dookoła.

Gdy miarka już się przebrała do akcji wkroczył … Czarodziej - rzucając na nią zaklęcie, zapowiedział, że dopóki nie znajdzie przychylnej duszy, która nie odmówi jej tego, o co prosili inni, dopóty czar nie zniknie. Królewna nieświadoma niczego, budzi się pod postacią… żaby. Czy to nauczy ją pokory i dobrych manier? Czy znajdzie kogoś, kto okaże jej dobre serce i pomoże, chociaż ona sama wcześniej odtrącała innych? Czy wykorzysta swoją szansę, by stać się grzeczną i miłą dziewczynką?

W przemianie Alicji w dobrą i mądrą Królewnę dzielnie pomagali nasi mali widzowie, podpowiadając jej jak trzeba się zachowywać, by być szanowanym i mieć przyjaciół.

Spektakl pt. „Złośliwości Jej Królewskiej Mości”, w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”, przenosząc dzieci w baśniowy świat, pomógł w zrozumieniu, że złota zasada „nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe” w praktyce jest zaskakująco prawdziwa.

Odsłony: 2537