Dorota Kasprzyk – MEDAL w kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" – Warszawa

Utworzono: poniedziałek, 02 kwiecień 2012

Z przyjemnością informujemy, że Pani Dorota Kasprzyk (a za Jej pośrednictwem i nasza Biblioteka) zdobyła najwyższe wyróżnienie – Medal  w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" w roku szkolnym 2010/2011.

W pierwszym dniu, 26 marca, Pani koordynator uczestniczyła w uroczystości Jubileuszu X Finału kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom“ w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Finał zorganizowany został przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” we współpracy z Narodowym Centrum Kultury pod honorowym patronatem Pani Anny Komorowskiej, Małżonki Prezydenta RP, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pana Bogdana Zdrojewskiego i Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka.

Jubileuszowa gala stała się okazją do zaprezentowania osiągnięć kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” i szczególnego podziękowania wszystkim koordynatorom i instytucjom, dzięki którym Akcja uzyskała  tak imponujące rezultaty w promocji czytelnictwa w okresie minionego dziesięciolecia.

Gościem specjalnym była Pani Joanna Kulmowa, autorka książek, poetka, która otrzymała najwyższą nagrodą Fundacji – statuetką „Cała Polska czyta dzieciom” – za całokształt twórczości dla dzieci.

Ogłoszono również wyniki plebiscytu na 10 ważnych książek 10-lecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Wydarzenie uświetnił występ solistów z Teatru Muzycznego Roma oraz koncert Grupy MoCarta.

We wtorek 27 marca, w drugim dniu jubileuszowych obchodów – Pani Dorota Kasprzyk odebrała Medal wręczony przez Minister Edukacji Narodowej, Panią Krystynę Szumilas i przedstawicielki Fundacji, Panią Ireną Koźmińską oraz Panią Elżbietą Olszewską. Nasza laureatka znalazła się w gronie 10 koordynatorów, którzy uzyskali to zaszczytne wyróżnienie. Ponadto przyznano 13 statuetek koordynatorom i liderom.

Uroczyste uhonorowanie nagrodami Fundacji odbyło się w Bibliotece Narodowej, w Audytorium im. Stefana Dembego na wstępie konferencji „Mądre Wychowanie” -  inaugurującej działalność Internetowego Uniwersytetu Mądrego Wychowania im. Stefanii Światłowskiej. W programie znalazły się wykłady prof. dr. hab. Tadeusza Gadacza, prof. dr. hab. Tomasza Szlendaka, mgr Teresy Jadczak-Szumiło, prof. dr. hab. Łukasza Turskiego oraz wywiad z prof. dr. hab. Jerzym Vetulanim.