"120 PRZYGÓD KOZIOŁKA MATOŁKA"

Utworzono: środa, 19 maj 2004

W konkursowe szranki stanęło 36 uczniów bolesławieckich szkół podstawowych. Miłośnicy niezwykłych przygód Koziołka Matołka rywalizowali dzielnie - wykazując się nie małą wiedzą o swoim ulubieńcu.

"FERIE W OBIEKTYWIE"

Utworzono: poniedziałek, 02 luty 2004

Origami to japońska sztuka składania papieru. Papier - zwykle dzieci otrzymują do zabawy najwcześniej, a origami pozwala tworzyć czarodziejski świat i odkryć radość tworzenia.

"Świat jest naprawdę cudowny" - wywiad z Poetą Księdzem Janem Twardowskim

Utworzono: piątek, 05 listopad 2004

Piątego listopada w Galerii "FORMAT" miało miejsce kolejne wydarzenie wpisujące się w obchody VII Bolesławieckich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

"WENECKIE IMPRESJE" - ZBIGNIEW KRYDA 6 - 31 I 2004

Utworzono: wtorek, 06 styczeń 2004
ZBIGNIEW KRYDA

krydaurodził się 29 września 1930 roku we Lwowie. W 1944 roku opuścił swoje rodzinne miasto. Wędrówkę na obczyźnie zakończył w Pilźnie, gdzie rozpoczęła się Jego przygoda z fotografią.

"WITOLD GOMBROWICZ I ARGENTYNA" - wystawa fotografii JANA BORTKIEWICZA - Galeria "Format"

Utworzono: czwartek, 02 grudzień 2004

Ekspozycja jest przeniesieniem wystawy zaprezentowanej po raz pierwszy w Dolnośląskim Centrum Fotografii "Domek Romański" we Wrocławiu.

Dyktando 2004

Utworzono: poniedziałek, 15 marzec 2004

"Przygody w trakcie podróży - słynnej z rozlicznych fanaberii i wybuchowego charakteru dżudystki, z pochodzenia elblążanki, której towarzyszył (na dodatek) chyży, biało nakrapiany chart ..." - przysporzyły sporo kłopotów uczestnikom dyktanda.

Dyktando dla uczniów szkół podstawowych

Utworzono: czwartek, 20 maj 2004

Trzydziestu dwóch uczniów szkół podstawowych wybrało się na "Spacer z 'ORTOGRAFKIEM' ulicami Bolesławca".

MARTA KISILICZYK - MALARSTWO, RYSUNEK, TKANINA

Utworzono: wtorek, 27 lipiec 2004

Marta Kisiliczyk urodziła się 14 października 1979 roku we Wrocławiu.

MIECZYSŁAW KOZŁOWSKI - MALARSTWO - GALERIA "FORMAT" 18 MAJA - 17 CZERWCA 2004

Utworzono: wtorek, 18 maj 2004
"Opowiadam się zdecydowanie po stronie sztuki 'wrażeniowej'.
Piękno w sztuce wynika z prawdy pogrążonej w impresjach, w impresjach jakich doznajemy spoglądając na naturę.
Tworząc na płótnie, papierze, czy wreszcie w glinie, chcę pozostać wierny swym wyobrażeniom i wrażeniom" Mieczysław Kozłowski