"Choinka dla Aniołków" - Galeria "FORMAT"

Utworzono: poniedziałek, 15 styczeń 2007

Inscenizację pod takim tytułem przedstawił zespół "Dziecięcego Teatrzyku" z Filii Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 3 pod kierunkiem Iwony Witczak i Beaty Grabas-Jaśkiewicz.

"Moje ulubione zwierzątko" – finał konkursu plastycznego – Filia Nr 1

Utworzono: piątek, 19 październik 2007

Wszyscy kochamy zwierzęta, ale nie każdy potrafi je namalować lub przedstawić w wymyślonej przez siebie formie plastycznej.

"Rytm serca" - Stanisława Jarmakowicz - poezja malarstwo - Galeria "Format"

Utworzono: piątek, 26 styczeń 2007

Stanisława Jarmakowicz

„Czerwony Kapturek” – Galeria „Format”

Utworzono: poniedziałek, 21 maj 2007

Dzieci z Filii Przedszkola Nr 3 przedstawiły inscenizację inspirowaną znaną bajką o „Czerwonym Kapturku”.

„Kolorowy Świat Witraży” – warsztaty przygotowujące do udziału w konkursie plastycznym – Oddział dla Dzieci

Utworzono: środa, 07 marzec 2007

Trzy dni trwały zorganizowane przez bibliotekarzy Oddziału dla Dzieci warsztaty mające na celu zapoznanie z historią, zasadami projektowania i techniką wykonywania witraży.

„Poezja przy choince” - konkurs recytatorski – Filia Nr 1

Utworzono: poniedziałek, 17 grudzień 2007

Jedną z najpiękniejszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest wspólne strojenie choinki, która jest chrześcijańskim symbolem drzewa rajskiego. Nasza biblioteczna choinka mieniąca się kolorowymi bombkami i światełkami była tłem do recytacji pięknych wierszy o Świętach.

„Sąd nad książką” – Galeria „Format”

Utworzono: czwartek, 31 maj 2007

Inscenizację pod takim tytułem w/g scenariusza opracowanego przez Małgorzatę Górską przedstawiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Raciborowicach. Interesujące, przekrojowe ujęcie historii książki. Jak w prawdziwym sądzie rozstrzygnięto problem – czy we współczesnym świecie potrzebna jest książka, czy też można ją zamknąć w archiwum, muzeum, a może zniszczyć ...

„Tęczowy Urok Wiosny” – Filia Nr 1

Utworzono: czwartek, 29 marzec 2007

Uroki wiosny starali się przedstawić najpiękniej jak umieli uczestnicy konkursu plastycznego.

„Zapraszamy do naszego miasta i regionu” – finał konkursu na prezentację multimedialną – Galeria „Format”

Utworzono: poniedziałek, 10 grudzień 2007

Ogłoszony jeszcze przed letnimi wakacjami konkurs doczekał się uroczystego rozstrzygnięcia.