„DZIŚ SĄ NASZE URODZINY…” – UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZU 70-LECIA BIBLIOTEKI

Utworzono: poniedziałek, 14 grudzień 2015

Uroczystości były doskonałą okazją do spotkania i wyrażenia podziękowań całemu Zespołowi, byłym dyrektorom, włodarzom i członkom Rady Miasta, czytelnikom, współpracownikom, przyjaciołom, wszystkim wspierającym instytucję organizacyjnie, a także finansowo.

„Jesienny spacer z czworonożnym przyjacielem” – wyniki konkursu i wystawa – Filia Nr 1

Utworzono: wtorek, 22 grudzień 2015

Przepiękne kolorowe prace w tonacji jesiennej wręcz rozświetliły wnętrze biblioteki.

„Ostatnia Książka Świata” – spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” – Galeria „Format”

Utworzono: wtorek, 26 maj 2015

Czy istnieje kraina w której nie ma książek? Na szczęście taka smutna kraina istnieje tylko w baśniowej opowieści przedstawionej przez krakowski teatr „Maska".

„Witajcie w naszej bajce – Parada bajek” – Bajki rymowane

Utworzono: czwartek, 23 kwiecień 2015

„W bajkach jest wszystko możliwe, a jakże.

„Witajcie w naszej bajce – Parada bajek” – Kubuś Puchatek i Przyjaciele

Utworzono: wtorek, 31 marzec 2015

Tym razem Kubuś Puchatek zaprosił dzieci z Przedszkola Nr 5 oraz uczniów szkoły przysposabiającej do pracy i gimnazjalistów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu do wysłuchania opowieści o prawdziwej przyjaźni.

„Witajcie w naszej bajce – Parada bajek” – Mały Książe

Utworzono: czwartek, 19 luty 2015

[...] „W maleńkiej róży kochał się
Książe na jednej z wielu gwiazd
Nie widział przedtem innych róż
Kiedy w daleki poszedł świat" [...]

„Witajcie w naszej bajce – Parada bajek” – wystawa prac plastycznych

Utworzono: wtorek, 28 kwiecień 2015

Zwieńczeniem projektu „Parada Bajek" jest wystawa prac plastycznych, które powstały w oparciu o poznane utwory.

Akademia „Dostępne Finanse” dla seniorów w Bibliotece

Utworzono: poniedziałek, 01 czerwiec 2015

Pierwsze wykłady obejmowały tematy: dlaczego warto korzystać z rachunków bankowych i płatności bezgotówkowych oraz jak bezpiecznie korzystać z kart płatniczych.

Akademia „Dostępne Finanse” dla seniorów w Bibliotece – 15.06.2015

Utworzono: czwartek, 11 czerwiec 2015

nbp

Kolejne spotkanie w ramach Akademii „Dostępne Finanse" dla seniorów dotyczyło produktów i usług bankowych. Zajęcia poprowadził specjalista ds. komunikacji społecznej z Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego we Wrocławiu.