Klub Miłośników Fantastyki - Andre Norton

Utworzono: środa, 10 sierpień 2022 Drukuj E-mail

 

W piątek (05.08.2022) miało miejsce kolejne spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki, podczas którego omawialiśmy twórczość Andre Norton.

 

W Polsce autorka jest niestety dość mało znana. Jej książki były przetłumaczone i wydane w Polsce w latach '90, od tamtej pory doczekała się tylko jednego wznowienia. A szkoda, bo jej książki są bardzo różnorodne, o czym uczestnicy klubu się przekonali.

W twórczości Andre Norton nie brakuje książek mówiących o: smokach, elfach, mówiących zwierzętach, magii, a nawet potędze ludzkiego umysłu, podróżach w czasie, podróżach na obce planety. Choć tworzyła w tych samych czasach co J.R.R. Tolkien i C. S. Lewis, nie doczekała się tak wielkiej sławy jak oni. Jednak wielki wkład Andre Norton w rozwój fantastyki nie pozostał niezauważony i jako pierwsza kobieta otrzymała Nebula Grand Master Award. A w uznaniu za zasługi dla popularyzacji literatury fantastycznej, po śmierci autorki Stowarzyszenie Amerykańskich Pisarzy Science Fiction ustanowiło Nagrodę im. Andre Norton za twórczość dla młodzieży w dziedzinie science fiction i fantastyki.

Polecamy serdecznie twórczość Andre Norton, gdyż każdy znajdzie tam coś dla siebie.

 

Zapraszamy na następne spotkanie 09.09.2022 o godzinie 16:00, porozmawiamy o Grimm City autorstwa Jakuba Ćwieka.

 

 05082022

 

 

Odsłony: 1123

katalog primo na stron

 

Aktualnie

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły