Fantastyczny świat w książkach Ricka Riordana

Utworzono: piątek, 20 maj 2022 Drukuj E-mail

W piątek, 06.05.2022 r. o godzinie 16:00 odbyło się kolejne spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki, na którym omawialiśmy „Fantastyczny świat w książkach Ricka Riordana ”

 

Rick Riordan jest amerykańskim autorem książek fantazy, skierowanych głównie do młodzieży. Sławę przyniosła mu bestsellerowa seria powieści dla młodzieży, których bohaterem jest nastoletni Percy Jackson, współczesny amerykański chłopiec, który odkrywa, że w rzeczywistości jest synem greckiego boga Posejdona.

Rick Riordan w swojej twórczości czerpie z mitologii greckiej i rzymskiej (serie „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, „Olimpijscy Herosi”, „Apollo i Boskie Próby”), egipskiej („Kroniki Rodu Kane”) czy nordyckiej („Magnus Chase i Bogowie Asgardu”), jak również jest patronem serii wydawniczej „Rick Riordan Przedstawia” wydawanej przez Disney Publishing Worldwide. Podstawowym zamiarem wydawnictwa miało być przyciągnięcie innych początkujących pisarzy, dla których szyld wydawniczy miał stanowić szansę na szybkie zdobycie przez ich książki wysokiej popularności.

Książki Riordana przyciągają dynamiczną, wręcz filmową akcją, przyjemnym językiem i niesamowitą ilością mitologicznych ciekawostek od których aż kipią. Polecam je nie tylko młodzieży, ale i dorosłym, chcącym poznać ciekawostki z mitologii lub poszukującym nieco lżejszej literatury z gatunku fantazy.

Klubowicze, którzy przyszli na spotkanie byli zgodni, że najbardziej podoba im się cykl „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”.

Dla mnie osobiście najlepszy jest cykl dotyczący mitologii egipskiej (Kroniki Rodu Kane), gdyż mogłam się z niego naprawdę dużo dowiedzieć o mało znanej, a interesującej mitologii.

Tradycyjnie już na zakończenie spotkania została rozegrana gra, w tym wypadku karciana - „Ale-Pary".

 

 060520222

 

Odsłony: 1346

katalog primo na stron

 

Aktualnie

Odwiedza nas 344 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły