Staż w Paryżu

Utworzono: czwartek, 04 lipiec 2024 Drukuj E-mail

Udało się! Pani Halina Idzikowska pracująca jako bibliotekarz w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Wiedzy w Bolesławcu odbędzie staż w Paryżu! w ramach programu "Résidence Culture". Program realizuje corocznie paryska biblioteka Bpi (la Bibliothèque publique d'information - Centre Pompidou) pod patronatem francuskiego Ministerstwa Kultury.

"Résidence Culture" jest kierowana do czynnych zawodowo bibliotekarzy z całego świata, którzy znają język francuski na poziomie zaawansowanym. Selekcja kandydatów odbywa się na podstawie złożonego przez kandydata dossier w języku francuskim, które musi zawierać między innymi projekt działań podczas stażu, a także opinię dyrektora placówki macierzystej i Ambasady Francji funkcjonującej w kraju kandydata. Pani Halina prowadząca w naszej Bibliotece Francuskie klimaty oraz inne działania promujące kulturę francuską ma olbrzymie doświadczenie i wiedzę, które doceniono i wyróżniono. Tym sposobem znalazła się w gronie osób realizujących swój staż właśnie we Francji.

Projekt ma na celu doskonalenie zawodowe i wzajemną wymianę doświadczeń i dobrych praktyk bibliotecznych w wymiarze międzynarodowym.

Pani Halina Idzikowska odbędzie staż w Bibliothèque publique d'information - Centre Pompidou w Paryżu w terminie od 16 września do 16 października 2024 roku.

Gratulujemy i bardzo się cieszymy z sukcesu naszej Koleżanki.

 pompidou
Centre Pompidou w Paryżu
 
 
 
 
 
 

 

Odsłony: 148

katalog primo na stron

 

Aktualnie

Odwiedza nas 171 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły