Bordeaux - miasto wina

Utworzono: poniedziałek, 05 czerwiec 2023 Drukuj E-mail

 02 czerwca 2023 roku po raz kolejny spotkali się miłośnicy Francuskich klimatów. Tematem popołudnia było Bordeaux.

Bordeaux w Nowej Akwitanii to dziewiąte co do wielkości miasto we Francji. Położone malowniczo nad rzeką Garonną słynie jako miasto wina. Poznaliśmy jego zabytki: katedrę świętego Andrzeja, bazylikę świętego Michała, Grosse Cloche, bramę Cailhau, muzea (Muzeum Akwitanii, Muzeum Sztuk Pięknych), ale przede wszystkim zachwycił nas cudowny most kamienny Pont de pierre, który jest symbolem miasta. Został on zbudowany na polecenie Napoleona Bonapartego. Szczególnie pięknie wygląda nocą rozświetlony światłem ulicznych latarni.  

Warto kupić bilet do Cité du Vin w Bordeaux, czyli muzeum wina, w którym może spokojnie spędzić wiele godzin poznając historię regionu, win, oglądając filmy, bawiąc się i relaksując na wirtualnych pokazach, a na koniec czeka na nas degustacja win i pamiątkowe zdjęcie z tego uroczego miejsca.

Z Bordeaux pociągiem można pojechać do słynnego kąpieliska Arcachon, gdzie już tylko krótka przejażdżka autobusem za 1 euro dzieli nas od największej w Europie wydmy zwanej la Dune du Pilat. Po miejskich atrakcjach dobrze jest odpocząć w cudownej naturze, tak tutaj spektakularnej. Wydma składa się bowiem z około 60 mln m3 piasku. Rozciąga się na długości 2,7 km (w kierunku północno-południowym) i szerokości 500 m (kierunek wschód-zachód). Ma wysokość 110 m, która stale wzrasta. Obejrzeliśmy filmiki pokazujące jej piękno.

Nasze spotkanie umiliły również francuskie piosenki i ciekawe pamiątki przyniesione przez uczestników.

Kolejne popołudnie w ramach Francuskich klimatów zaplanowane jest na 7 lipca 2023 r. (piątek) godzina 17.00.

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 219

Aktualnie

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły